Jak agencja pracy pomaga w podjęciu zatrudnienia?

Już dawno minęły czasy, kiedy pracę można było dostać wyłącznie poprzez Urząd Pracy bądź ogłoszenie w gazecie. Aktualnie można się pogubić w gąszczu ofert na wszelkiego rodzaju serwisach internetowych. Potrzeba naprawdę dużo czasu, by wyselekcjonować ogłoszenia dopasowane do naszych oczekiwań oraz kompetencji. Dlatego z pomocą w podjęciu zatrudnienia przychodzą profesjonalne agencje pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośredników?

Wiele firm, szczególnie zagranicznych, nie zajmuje się bezpośrednim szukaniem pracowników. To zadanie zlecane jest agencjom pracy, które zapewniają kompleksową usługę – od znalezienia idealnego kandydata po dopełnienie wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem. W przypadku konieczności wyjazdu poza granice kraju, agencja zajmie się również przetłumaczeniem wszelkich dokumentów oraz zorganizowaniem wyjazdu. Dla pracodawcy to ogromne odciążenie, a dla kandydata pewność, że podejmuje legalne, bezpieczne zatrudnienie.

Jak działa agencja pracy?

Z usług agencji może skorzystać praktycznie każdy – zarówno student, emeryt, jak i osoba bezrobotna poszukująca stałego bądź tymczasowego zatrudnienia. Wystarczy zarejestrować się w bazie agencji oraz wypełnić ankietę kwalifikacyjną/zostawić CV. Dzięki temu pracownicy agencji będą mogli dopasować oferty do kompetencji i potrzeb kandydata. To ogromna oszczędność czasu dla obu stron. Kandydatom zostają przedstawione wyłącznie propozycje dostosowane do ich predyspozycji, co z kolei zwiększa szansę na powodzenie rekrutacji. A pracodawca zyskuje pracownika z wymaganymi umiejętnościami i nie inwestuje przy tym czasu w nieudane spotkania rekrutacyjne z przypadkowymi kandydatami. Nawet jeśli nie zostaniemy zatrudnieni przez daną firmę, agencja może zaproponować naszą kandydaturę na takie samo lub podobne stanowisko w innym przedsiębiorstwie.

Jak widać, nie ma się czego bać. Firmy z różnych powodów korzystają z pośrednictwa agencji pracy. Czasem jest to brak własnego działu HR, brak czasu na prowadzenie rekrutacji, brak siedziby w danym kraju, bariera językowa czy też ukryta rekrutacja (pracodawcy chcą zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną jedynie wyselekcjonowanych kandydatów). Niezależnie od powodu takiej formy rekrutacji, warto zaufać agencji i dać sobie szansę na efektywniejsze poszukiwanie zatrudnienia, a tym samym zmiany życia na lepsze.

Comments for this post are closed.