Jak agencja pracy pomaga w podjęciu zatrudnienia?

Już dawno minęły czasy, kiedy pracę można było dostać wyłącznie poprzez Urząd Pracy bądź ogłoszenie w gazecie. Aktualnie można się pogubić w gąszczu ofert na wszelkiego rodzaju serwisach internetowych. Potrzeba naprawdę dużo czasu, by wyselekcjonować ogłoszenia dopasowane do naszych oczekiwań oraz kompetencji. Dlatego z pomocą w podjęciu zatrudnienia przychodzą profesjonalne agencje pracy.

Read more

Wskazówki dotyczące stworzenia dobrego CV

Imponujące doświadczenie zawodowe i doskonałe umiejętności czasem nie wystarczą, by dostać wymarzoną pracę. Niezwykle istotne jest, by umieć zaprezentować swoje atuty w taki sposób, żeby potencjalny pracodawca zainteresował się naszą aplikacją i zaprosił nas na rozmowę rekrutacyjną. Kluczem do sukcesu jest zatem umiejętnie napisane CV.

Read more

Umiejętności miękkie pracownika – czym są i jak je badać

Idealny pracownik posiada szereg kompetencji zarówno twardych, jak i miękkich. Oznacza to, że liczy się nie tylko merytoryczna wiedza i konkretne kompetencje specjalistyczne, ale też umiejętności interpersonalne oraz osobiste. O ile umiejętności twarde można bardzo łatwo zweryfikować, o tyle jest to znacznie trudniejsze w przypadku umiejętności miękkich – podlegają one bowiem subiektywnej ocenie.

Read more