O komunikacji podczas rekrutacji

Kanały

To niezwykle szeroki temat, który rozważany jest od wieków – napisano o tym wiele książek i artykułów. Do dziś przeprowadza się analizy dotyczące przekazywania informacji między ludźmi oraz wyrażania i rozumienia uczuć. Komunikacja może odbywać się na różnych płaszczyznach – innymi słowy na kanałach. Podstawowe dwa to pisemny oraz ustny; skupmy się dzisiaj na ustnym. Informacje muszą być przekazywane od nadawcy do odbiorcy, który przyjmuje je do wiadomości (w jedną stronę bądź w obie). Muszą być także zakodowane – językowo lub pozajęzykowo, na przykład poprzez mimikę twarzy, wzrok czy dotyk.

Read more

Budowanie osobistej marki – świadomość i cel

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że podczas zakupów podświadomie wybieramy ciągle te same produkty. Czasami nie wynika to jedynie z tego, że wyjątkowo podoba nam się zapach danego płynu do podłóg czy najbardziej odpowiada nam smak konkretnego ketchupu. Niektóre z marek przyciągają nas do siebie popularnością i dobrą reklamą – świadczy o tym ich siła pośród dużej konkurencji na rynku.

Read more

O czym nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej?

Imponujące doświadczenie zawodowe, szereg umiejętności oraz kwalifikacji, wykształcenie wyższe i perfekcyjnie przygotowane CV – czy to aby na pewno recepta na sukces i zdobycie wymarzonej pracy? Niestety, czasem nawet najbardziej wykwalifikowany kandydat spotyka się z odmową albo milczącym telefonem po rozmowie kwalifikacyjnej. W większości przypadków jest to spowodowane błędami popełnionymi w trakcie spotkania z rekruterem. O czym zatem nie powinno się mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Read more

Jak agencja pracy pomaga w podjęciu zatrudnienia?

Już dawno minęły czasy, kiedy pracę można było dostać wyłącznie poprzez Urząd Pracy bądź ogłoszenie w gazecie. Aktualnie można się pogubić w gąszczu ofert na wszelkiego rodzaju serwisach internetowych. Potrzeba naprawdę dużo czasu, by wyselekcjonować ogłoszenia dopasowane do naszych oczekiwań oraz kompetencji. Dlatego z pomocą w podjęciu zatrudnienia przychodzą profesjonalne agencje pracy.

Read more

Wskazówki dotyczące stworzenia dobrego CV

Imponujące doświadczenie zawodowe i doskonałe umiejętności czasem nie wystarczą, by dostać wymarzoną pracę. Niezwykle istotne jest, by umieć zaprezentować swoje atuty w taki sposób, żeby potencjalny pracodawca zainteresował się naszą aplikacją i zaprosił nas na rozmowę rekrutacyjną. Kluczem do sukcesu jest zatem umiejętnie napisane CV.

Read more

Umiejętności miękkie pracownika – czym są i jak je badać

Idealny pracownik posiada szereg kompetencji zarówno twardych, jak i miękkich. Oznacza to, że liczy się nie tylko merytoryczna wiedza i konkretne kompetencje specjalistyczne, ale też umiejętności interpersonalne oraz osobiste. O ile umiejętności twarde można bardzo łatwo zweryfikować, o tyle jest to znacznie trudniejsze w przypadku umiejętności miękkich – podlegają one bowiem subiektywnej ocenie.

Read more